دانلود فایل word عنوان فارسی: بازخوانی شخصیت های قرآنی در رمان (طیور الحذر) ابراهیم نصرالله (عنوان عربی: استدعا الشخصیات القرآنیة فی روایة (طیور الحذر) لإبراهیم نصرالله)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word عنوان فارسی: بازخوانی شخصیت های قرآنی در رمان (طیور الحذر) ابراهیم نصرالله (عنوان عربی: استدعا الشخصیات القرآنیة فی روایة (طیور الحذر) لإبراهیم نصرالله) :
نام کنفرانس, همایش یا نشریه : الجمعیه العلمیه الایرانیه للغه العربیه و آدابها

تعداد صفحات :38

چکیده فارسی:ابراهیم نصرالله, یکی از رمان نویسان و شاعران برجسته ادبیات معاصر است که در هر دو زمینه شعر و رمان, صاحب قلم و پرآوازه است. وی از رمان نویسان نوگرای معاصر عرب است که در آثار خود با استفاده از اسالیب و شیوه های نوین رمان نویسی به بیان دردها و رنج های ملت فلسطین می پردازد.رمان (طیور الحذر) اولین شاهکار نصرالله در مجموعه شش جلدی (الملهاه الفلسطینیه) و یکی از نمونه های برجسته ادبیات داستانی معاصر عربی است.یکی از ویژگی های مضمونی و ساختاری رمان (طیور الحذر) به کارگیری انواع میراث به ویژه, میراث دینی در آن است. ابراهیم نصرالله در این رمان با شیوه های مختلف, ازجمله بازخوانی شخصیت های قرآنی از میراث دینی استفاده کرده است. شخصیت های میراثی بازخوانی شده در (طیور الحذر) غالبا شخصیت های دینی و قرآنی هستند.نصرالله با استفاده از به کارگیری میراث دینی و بازخوانی شخصیت های قرآنی به تحلیل عوامل و حوادثی می پردازد که باعث اسارت و آوارگی انسان فلسطینی شده اند. مفهوم احتیاط و عبرت گرفتن, محور تمامی حوادث و حکایات رمان است که نصرالله با درآمیختن آن با مفاهیم موروثی در یک قالب کمدی, اندیشه و افکار خود را بیان می کند.در این پژوهش, تلاش شده است که با استفاده از روش توصیفی و شیوه تحلیل محتوا بازتاب شخصیت های قرآنی و شیوه به کارگیری آن ها در رمان (طیور الحذر) ابراهیم نصرالله بررسی شود. چکیده عربی:لطفا برای مشاهده چکیده عربی به متن کامل (PDF) مراجعه فرمایید.
کلید واژه: کلیدواژه فارسی: ابراهیم نصرالله, الملهاه الفلسطینیه, طیور الحذر, شخصیت های قرآنی (کلیدواژه عربی: ابراهیم نصرالله, الملهاه الفلسطینیه, طیور الحذر, الشخصیات القرآنیه)

لینک کمکی