دانلود فایل word طراحی و پیاده‌سازی یک سیستم پایش از راه دور گلخانه مبتنی بر وب و با استفاده از پروتکل Zigbee و شبکه ارتباطی GSM

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word طراحی و پیاده‌سازی یک سیستم پایش از راه دور گلخانه مبتنی بر وب و با استفاده از پروتکل Zigbee و شبکه ارتباطی GSM :


تعداد صفحات : 12

در گلخانه‌های امروزی, اندازه‌گیری پارامترهای مختلف محیطی به منظور پایش, کنترل و خودکار نمودن مناسب گلخانه, امری ضروری است. پایش و ارسال داده‌ها به وسیله سیم می‌تواند به سیستمی گران و با انعطاف‌پذیری کم منجر گردد. از آنجایی‌که شبکه حسگر بی‌سیم یک سیستم توزیع‌شده و متشکل از گره‌های حسگر بی‌سیم با اندازه کوچک مجهز به آنتن رادیویی و یک یا چند حسگر می‌باشد, استفاده از این نوع شبکه‌ها انتخابی ارزان برای ساخت یک سیستم پایش و کنترل می‌باشد. در این مقاله به معرفی و پیاده‌سازی یک سیستم هوشمند مبتنی بر شبکه حسگر بی‌سیم و با استفاده از ماژول‌های Xbee خواهیم پرداخت. در سخت‌افزار سری 2 ماژول Xbee از میکروتراشه‌های Ember Networks استفاده شده است که این امر امکان استفاده از جنبه‌های گوناگون یک شبکه مش مبتنی بر پروتکل Zigbee را فراهم می‌کند. در این سیستم, همه داده‌های جمع‌آوری شده از حسگرها, در قالب بسته‌های GPRS و از طریق شبکه ارتباطی GSM به یک مرکز کنترل دوردست ارسال می‌شوند و در یک نرم‌افزار پایش, قابل مشاهده هستند. سیستم پیشنهادی از توان مصرفی پایین و مدارهای راه‌انداز ساده و ارزان برخوردار است. علاوه بر این, سیستم پیشنهادی قابلیت پشتیبانی از انواع مختلف حسگرهای آنالوگ و دیجیتال را دارا می‌باشد.

لینک کمکی