دانلود فایل word پیش‌بینی قیمت برق با تأکید بر جهش‌های قیمت با استفاده از ترکیب شبک? عصبی-فازی با الگوریتم بهین? ازدحام ذرات

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word پیش‌بینی قیمت برق با تأکید بر جهش‌های قیمت با استفاده از ترکیب شبک? عصبی-فازی با الگوریتم بهین? ازدحام ذرات :


تعداد صفحات : 18

پس از تجدید ساختار بازار برق, مطالعات بسیاری به‌منظور افزایش کارایی سیستم قدرت و سوددهی سرمایه‌گذاران, به‌ویژه در بحث طراحی سیستم‌های جدید و قیمت انرژی انجام شد. سود سرمایه‌گذاری می‌تواند با بستن قراردادهای بهتر یا پیشنهاددهی قیمت مناسب برای خریدوفروش انرژی الکتریکی افزایش یابد. به‌طوری‌که برای رسیدن به این موارد باید قیمت برق به‌طور دقیق پیش‌بینی شود. هدف اصلی این پژوهش, پیش‌بینی قیمت برق در بازار ایران به‌کمک ترکیب شبکه‌های عصبی-فازی با الگوریتم بهینه ازدحام ذرات است. در این پژوهش, قیمت‌های گذشته, بار گذشته, بار پیش‌بینی‌شده, روزهای کاری و غیرکاری, ساعات روز و تمییز فصول سال 1394 مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار در پیش‌بینی به‌شمار می‌آیند. مدل ترکیبی از روش‌های ARIMA, شبکه عصبی شعاعی پایه, شبکه عصبی-فازی و ترکیب شبکه عصبی-فازی با الگوریتم ژنتیک دقت بالاتری دارد. در ادامه مقاله, برای بهبود و افزایش دقت پیش‌بینی, به پردازش نوسانات قیمت پرداخته شد. نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهد پیش‌بینی قیمت برق با استفاده از روش پردازش قیمت, دقت بهتری دارد.

لینک کمکی