دانلود فایل word ارائ? یک مدل ریاضی جدید دوهدفه برای پیکربندی سلول به‌صورت پویا براساس بهره‌وری گروهی با درنظرگرفتن تخصیص اپراتور

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word ارائ? یک مدل ریاضی جدید دوهدفه برای پیکربندی سلول به‌صورت پویا براساس بهره‌وری گروهی با درنظرگرفتن تخصیص اپراتور :


تعداد صفحات : 14

در جهان رقابتی حاضر, لزوم کمینه‌سازی هزینه‌ها و زمان تولید و افزایش میزان بهره‌وری در سیستم‌های تولیدی, بیش‌ازپیش احساس می‌شود؛ زیرا با کاهش هزینه‌های ناشی از تولید, قیمت تمام‌شده کالا نیز کاهش می‌یابد و اگر زمان تولید کاهش یابد متعاقب آن زمان پاسخگویی به سفارش مشتری هم کاهش می‌یابد. در این مقاله, مدل ریاضی دوهدفه برای مسئله آرایش سلولی بر پایه افزایش میزان بهره‌وری گروهی در محیط پویا با در نظر گرفتن تخصیص اپراتور ارائه شده است. ازجمله مزیت‌های این مدل عبارت است از: در نظر گرفتن افق برنامه‌ریزی چند دوره‌ای, پیکربندی مجدد سیستم, ظرفیت ماشین, تعداد اپراتور در دسترس و انعطاف‌پذیری در تخصیص اپراتور است. اهداف مدل پیشنهادی شامل افزایش میزان بهره‌وری گروهی در کل دوره‌ها و کاهش هزینه‌های سیستم شامل خرید ماشین, تعمیرات ‌و نگهداری, هزینه متغیر ماشین, هزینه راه‌اندازی و از دور خارج‌کردن ماشین‌ها و همین‌طور هزینه حقوق, استخدام و اخراج است. این مدل به روش اپسیلون- محدودیت اصلاح‌شده تقویت‌شده حل و درنهایت نتایج به‌دست‌آمده بررسی شده است.

لینک کمکی