دانلود فایل word حل مسالمت‌آمیز و شرایط جایگزین؛ روش‌های حل و فصل اختلافات در قراردادهای نوین بالادستی صنعت نفت و گاز با تأکید بر قرارداد IPC

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word حل مسالمت‌آمیز و شرایط جایگزین؛ روش‌های حل و فصل اختلافات در قراردادهای نوین بالادستی صنعت نفت و گاز با تأکید بر قرارداد IPC :


تعداد صفحات : 37

مهم‌ترین وجه تمایز قراردادهای جدید IPC با قراردادهای بیع متقابل, حضور پیمانکار در دور بهره‌برداری و بلندمدت بودن زمان قرارداد است. در چنین شرایطی, احتمال بروز اختلاف نظر یا دعوای حقوقی, قراردادی و فنی افزایش می‌یابد. بنابراین, صرف روش داوری و دادگاه پیش‌بینی‌شده در قراردادهای بیع متقابل, پاسخگو نیست. پیچیدگی‌های فنی- مالی دور تقریباً پانزده‌سال بهره‌برداری, دست‌اندرکاران طراحی مدل جدید را بر آن داشت تا افزون بر روش‌های سنتی حل و فصل اختلافات, از شیوه‌های جدیدی همچون ارجاع به کارشناس دارای شرایط در اختلافات مالی و فنی استفاده کنند؛ چنین روش‌هایی هزینه و زمان تصمیم‌گیری را می‌کاهد که موضوعی حیاتی برای پروژه‌ها شمرده می‌شود. در مقال پیش رو, روش حل مسالمت‌آمیز و روش‌های جایگزین که صرفاً محدود به راه حل‌های حقوقی نیستند, پیشنهاد شده است.

لینک کمکی