دانلود فایل word بررسی تاثیر پارامترهای موثر بر توزیع حرارت بستر پودر در فرآیند ساخت افزودنی تف جوشی بستر پودر بوسیله ی لیزر SLS

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word بررسی تاثیر پارامترهای موثر بر توزیع حرارت بستر پودر در فرآیند ساخت افزودنی تف جوشی بستر پودر بوسیله ی لیزر SLS :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : پانزدهمین کنفرانس ملی و چهارمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

در سال های اخیر مطالعات و پژوهش های انجام شده روی فناوری ساخت افزودنی و فرآیند SLS به شدت رشد کرده است. نتایج حاصل پیشرفت های چشمگیری را در این زمینه حکایت می کند. اما هنوز در زمینه ی خواص مکانیکی قطعات تولیدی و فرآوری مواد مختلف مشکلاتی وجود دارد. توزیع حرارتی سطح بستر ساخت به جهت اهمیت در تولید قطعات با خواص یکسان در فرآیند SLS برای پژوهشگران مهم بوده است. در این پژوهش سعی شده تاثیر برخی از پارامترهای موثر بر توزیع دمای سطح مانند توان مصرفی گرمکن ها و فاصله گرمکن ها از سطح بستر ساخت بر توزیع دمای آن بررسی گردد. برای انجام آزمایشات یک مجموعه ی آزمایشگاهی طراحی و تهیه و آزمایشات به صورت عملی انجامشد. با توجه به نتایج, میتوان نشان داد که ارتفاع تاثیر بسزایی روی توزیع حرارت دارد و همچنین اعمال توان تابشی بالا علیرغم صرف زمان کوتاه تر برای رسیدن به دمای پیشگرم تعیین شده, توزیع یکنواخت کمتری نسبت به توان های تابشی بهینه خواهد داشت.

لینک کمکی