دانلود فایل word مقاله سوگیری توجه به محرک‎های هیجانی در دو حالت‎ افسردگی و اضطراب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word مقاله سوگیری توجه به محرک‎های هیجانی در دو حالت‎ افسردگی و اضطراب :


تعداد صفحات :18

هدف: براساس پژوهش‎های گذشته در حوزه ی سوگیری توجه, به نظر می‎رسد که افراد دارای حالت‎های هیجانی اضطراب و افسردگی, سریع‎تر از افراد غیرمضطرب و غیرافسرده, محرک‎های دارای محتوای هیجانی را تشخیص می‎دهند. هدف این پژوهش, بررسی این موضوع و مقایسه ی الگوی واکنش به محرک‎های هیجانی در افراد دارای این دو حالت‎ هیجانی است.
روش: به این منظور, 200 دانشجوی کارشناسی, پرسش‎نامه‎های SCID, اطلاعات دموگرافیک, افسردگی بک, اضطراب بک, مقیاس D از پرسش‎نامه ی MMPI و پرسش‎نامه ی اضطراب اسپیلبرگر را تکمیل کردند. بر اساس نمرات به دست آمده, آزمودنی ها به چهار گروه مبتلایان به افسردگی زیاد– اضطرب زیاد؛ افسردگی کم - اضطراب زیاد؛ افسردگی زیاد - اضطراب کم و افسردگی کم -اضطراب کم تقسیم شدند و سپس آزمون مکان‎یابی نقطه را اجرا کردند. نمرات به دست آمده با نرم افزار SPSS تحلیل شد.
یافته ها: یافته‎های این پژوهش نشان می‎دهد که الگوی سوگیری توجه به محتوای هیجانی در افراد چهار گروه مطالعه, تفاوت معناداری ندارد.
نتیجه گیری: نتایج این پژوهش نشان می‌ دهد که نمرات افسردگی و اضطراب, پیش‎بینی‎کننده‌ ی میزان سوگیری افراد نیست و عملکرد گروه‎های مضطرب, افسرده, افسرده -مضطرب و بهنجار, از نظر زمان واکنش به اسلایدهای هیجانی, تفاوتی نداشته است

لینک کمکی